آموزش تصویری حل مکعب روبیک

1756
منتشر شده در ۱۹ شهریور, ۱۳۹۵ توسط Craft Share

آموزش مهارت حل مکعب روبیک
یکی از سرگرمی های چند دهه ی اخیر جهان، مکعب روبیک می باشد که در سر تا سر دنیا شیفتگان و علاقمندان زیادی دارد. مکعب روبیک نام یک پازل مکانیکی است که برای اولین بار در سال ۱۹۷۴ توسط ارنو روبیک، مهندس معمار مجارستانی اختراع شد. از آن پس این مکعب جادویی به پاس قدردانی از مخترع آن روبیک نام گرفت .
آنچه خواندید گوشه ای از تاریخچه ی مکعب پر رمز و راز روبیک بود. احتمالا شما با این مکعب آشنایی چندانی ندارید یا اینکه آنرا در یک برنامه تلویزیونی، اینترنت، ویترین مغازه ها و … دیده اید و خریده اید و با خود گفته اید که این مکعب را خریداری می کنم و در عرض چند ثانیه (!) آن را حل کرده و … اما زهی خیال باطل. شاید آنقدر با آن ور رفته اید که به مچ درد، گردن درد، ناراحتی اعصاب (!) و … مبتلا شده اید، از همین رو آن را از جلوی چشمانتان دور کرده اید تا با دیدن شکل حل نشده آن حرص نخورید و ناراحتی هایتان تشدید نشود. البته به شما حق می دهم چون من هم مانند شما ابتدای کار همین وضع را داشتم اما شما کجا و من کجا ! زمانی که من شروع به سر و کله زدن با این مکعب کردم حتی یک منبع معتبر و استاندارد وجود نداشت و من مجبور بودم به هر دری بزنم تا یک الگوریتم را یاد بگیرم .
این مکعب جادویی علاوه بر سرگرمی باعث افزایش تمرکز، هماهنگی بین حواس، جلوگیری از آلزایمر در بزرگ سالان، تقویت حافظه کودکان، افزایش اعتماد به نفس و … می شود. علاوه بر اینها شما با یادگیری مهارت حل این مکعب خارق العاده بین دوستان و آشنایانتان به عنوان یک فرد باهوش و نابغه شناخته می شوید که می توانید آن را در کمتر از یک دقیقه حل کنید .

فیلم آموزش مهارت حل مکعب روبیک را در سایت اشتراک مهارت تماشا کنید.

مجموعه برچسب

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.